O nás

O nás

Hanka Vypráví

Pamatuji si to jako včera, když jsem poprvé překročila práh truhlářské školy. Naučila jsem se tam vše, co jsem o dřevě chtěla vědět a také jsem tam dostala přezdívku Hoblinka.

Ještě při škole jsem si našla muže, se kterým jsme se přestěhovali na statek, do malé moravské vesničky. Prázdný statek se přímo nabízel k tomu, abych využila prostory k dřevařské výrobě. 

Slovo dalo slovo a vznikla moje první firma s názvem "u Hoblinky".

Hoblinku jsem vybudovala ze semínka po vzrostlý dub. Z počátku jsme jezdila na trhy a později přidala eshop. Jezdila jsem vystupovat se speedcarving show a dílničkami pro děti a vyučovala řezbářské řemeslo po celém Česku, Slovenku i Polsku.

Jenže nic netrvá věčně. Čím rychleji rostla Hoblinka, tím rychleji se rozpadal můj vztah. Nakonec jsme se rozhodli pro ukončení vztahu a i pro ukončení Hoblinky. 

Za volantem náklaďáku

Od dřeva jsem si chtěla odpočinout a přemýšlela, co budu dělat. Náhodou jsem narazila na inzerát, ve kterém se psalo, že hledají řidiče dodávky. 

Řekla jsem si proč ne a domluvila se na termínu pohovoru. Dozvěděla jsem se, že jde o mezinárodní přepravu paletového zboží po Evropě. Lákalo mě to. ale s velkým autem jsem neměla žádnou zkušenost. 

Asi to byl osud, protože šéf mi dal šanci a po několika měsících i své srdce. Také mi dal veškerou odporu potřebnou k tomu, abych se opět vrátila ke dřevu.

Slovo dalo slovo a vznikla naše společná firma HV creation.

O nás
O nás

Život v betonárce

Opět jsem měla chuť pracovat se dřevem, ale tentokrát chyběli prostory, které by mi vyhovovali. Když jsem ale našla dílny v Božicích, v bývalém areálu betonárky, byla jsem rozhodnutá, že je to to pravé místo pro náš sen.

Na betonárku jsme společně přestěhovali dílny, kanceláře, sebe a naše dva psi. 

A nyní? Jsme na začátku. 31.10.2022 jsme zasadili semínko firmy HV creation. Začínáme úplně od nuly, ale věříme, že to společně s vámi, našimi zákazníky a fanoušky, zase zvládneme

3 pilíře HV creation

3 techniky, které používám

O nás

Vypalování do dřeva

Vypalování do dřeva se věnuji již dlouho. Dnes v mé dílně najdeš 12 pyrografických stanicí a 2 laserové gravírky.
O nás

Řezba motorovou pilou

Celkem 7 motorových pil, díky kterým dokážu vyřezat ze špalků dřeva úžasné díla. Specializuju se na sochy zvířat. 
O nás

Řezba dláty

Hoblice, dláta, vůně lipového dřeva a tradiční techniky, které ovládali naši předkové. Zkrátka relax, který by si měl vyzkoušet každý

3x proč

O nás

Proč nemám tým lidí

Od tvorby webu, přes sociální sítě, foceni a popis výrobků, za vším hledej mě. Proč? Protože chci mít se svými zákazníky a fanoušky co nejbližší kontakt. 
O nás

Proč vše vyrábím sama

Myslím, že eshopů s přeprodávanými věcmi je už víc než dost. U mých výrobků si můžeš být jistý, že prošli mými rukami několikrát. Vše vyrábím svědomitě  a s nejvyšší péčí.
O nás

Proč dělám kurzy

Největší odměnou pro mě je vědomí, že toto krásné voňavé řemeslo nevymře. A ta radost dětí i dospělých, když něco sami ze dřeva vyrobí je prostě k nezaplacení.

Zprávy od zákazníků

Něco málo z mých certifikátů

 

Kontakt 

 

Eshop

Máte nějaké otázky? Zodpovíme je. Prosíme o pečlivé vyplnění kontaktních údajů.

Nevyplňujte toto pole: